Klasa pod patronatem UMW w LO VII we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny objął patronatem jedną z klas Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu. Klasa pierwsza poszerzać będzie w sposób praktyczny swoją wiedzę podczas zajęć na uczelni.

2.09.2019 r. oficjalnie podpisano umowę, zacieśniającą współpracę. W imieniu Uniwersytetu Medycznego dokument podpisał Prorektor ds. Dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel. W imieniu szkoły wystąpił jej dyrektor Pan Leszek Duszyński, któremu towarzyszył wychowawca klasy patronackiej dr Krzysztof Zawadzki. Porozumienie zakłada comiesięczne ćwiczenia i wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, powiązane tematycznie z aktualnie przerabianym przez uczniów materiałem z biologii.


Fot. Adam Zadrzywilski

O utworzeniu klasy patronackiej oficjalnie poinformowano nauczycieli i uczniów podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w murach LO VII. Dyrektor Leszek Duszyński podkreślał, że od wielu lat na Uniwersytet Medyczny trafiają liczni wybitni absolwenci tego liceum. Wyraził radość, że współpraca między szkołą i uniwersytetem została formalnie potwierdzona. Przemawiając do uczniów przekazał im myśl, że ich zadaniem nie jest tylko zdobywanie wiedzy, ale i pomnażanie dobra.


Fot. Adam Zadrzywilski

Prof. Piotr Dzięgiel, który uczestniczył w wydarzeniu, skierował słowa podziękowania za chęć współpracy ze strony władz szkoły i rozwinął myśl Dyrektora Duszyńskiego. Podkreślił, że studenci Uniwersytetu i jego absolwenci również pomnażają dobro, pokonując zło, którym jest choroba. Prorektor zachęcił uczniów do podjęcia wysiłku zdobywania wiedzy i obiecał dokonać wszelkich starań, aby wizyty na uniwersytecie się do tego przyczyniły.