Kierunek Zdrowie o resuscytacji i bezpiecznych wakacjach

17 czerwca odbędzie się kolejny webinar cyklu „Kierunek Zdrowie” organizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu pt: Pierwsza pomoc. Nowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2021. Bezpieczne wakacje i nie tylko.

Wydarzenie poprowadzą tym razem: dr Paweł Gawłowski z Państwowego Ratownictwa Medycznego, dr Łukasz Iskrzycki z Ratownictwa Wodnego i mgr Kamil Kędzierski z Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie webinaru specjaliści opowiedzą co przyniosły nowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji z 2021 roku. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się co to jest i jak stosować prawidłowo opaskę uciskową, jak uciskać klatkę piersiową u niemowląt i czy chłodzenie oparzenia 10 minut zimną wodą wystarczy? Ponadto prowadzący opowiedzą jak uczyć i udzielać pierwszej pomocy wg aktualnych standardów oraz jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji. 

Webinar rozpocznie się 17 czerwca o godz. 18:00 na profilu fb Kierunek Zdrowie https://www.facebook.com/events/853449101927245/​​​​​​​.

Spotkanie będzie kompendium wiedzy dla wszystkich – osób spędzających wakacje, opiekunów dzieci i młodzieży podczas wypoczynku, nauczycieli prowadzących zajęcia z pierwszej pomocy w szkołach. Nie zabraknie oczywiście sesji pytań i odpowiedzi na żywo. Wszelkie pytania można również przesyłać wcześniej na adres: kierunek.zdrowie@umed.wroc.pl.