Kiermasz ciast w ramach "Miś pod Szpitalną Choinkę"

4.12.2019 w godz. 8:00-15:00, na parterze Centrum Naukowej Informacji Medycznej odbędzie się kiermasz ciast organizowany przez Oddział Wrocław IFMSA-Poland w ramach akcji „Miś pod Szpitalną Choinkę”.

Chętni do wsparcia akcji nie tylko przez zakup słodkości, mogą przynieść swoje wypieki 4 grudnia od 7:40 do stanowiska w holu CNIM.

W ramach projektu "Miś pod Szpitalną Choinkę" studenci medycyny odwiedzają chore dzieci we wrocławskich szpitalach. Celem akcji jest stworzenie namiastki świątecznej atmosfery dzieciom, które ze względamach któregou na swój stan zdrowia zmuszone są do spędzania Świąt Bożego Narodzenia na szpitalnym oddziale. Każdego roku najmłodsi pacjenci obdarowywani są misiami i słodyczami, wspólnie z wolontariuszami bawią się i ubierają choinkę.

W zeszłym roku udało się dotrzeć do blisko 200 małych pacjentów oraz zakupić sprzęt i zabawki na świetlice odwiedzonych oddziałów.
Serdecznie zachęcamy do udziału w kiermaszu! To idealny okazja, by zadowolić podniebienie, ale przede wszystkim, by pomóc chorym dzieciom. Całkowity dochód ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na zakup pluszaków oraz zabawek dla dzieci.

Fot. Tomasz Walów