Informatyka i biologia – związek przyszłości: wykład

3 marca 2020 r. WCA rusza z nowym cyklem/programem WSZECHNICA MIEJSKA. jest to działanie skupiające się na atrakcyjnych formach popularyzacji nauki i sztuki. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Ivo Sbalzarini.

W jego ramach Wrocławskie Centrum Akademickie będzie zapraszać do wrocławskich uczelni i placówek badawczych na wykłady oraz - ze szczególnym na nie naciskiem - warsztaty.

Program zostanie zainagurowany 3 marca w Auli Leopoldyńskiej wykładem prof. Ivo Sbalzariniego z Drezna pt. "Informatyka i biologia - związek przyszłości". Tematyka poruszana przez Sbalzariniego dotyczy zarówno wątków big data, ja i zagadnień znacznych mocy obliczeniowych. Profesor zajmuje się bowiem aplikacjami zaawansowanych narzędzi numerycznych do opisu złożonych systemów biologicznych.

Wykład odbędzie się we wtorek, 3 marca 2020 r. o godz. 16.30 w Aulii Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1.

Wymagane potwierdzenie udziału: http://sonda.wroclaw.pl/forms/wszechnica-miejska

Więcej informacji o wykładzie do pobrania