Genialny gimnazjalista spotkał się z rektorami

Medycyna jest jak magnes - wciąga i trudno się od niej oderwać - tak ostrzegał goszczącego na Uniwersytecie Medycznym Szymona Łagodę rektor uczelni. Gimnazjalista przyjechał na zaproszenie prof. Marka Ziętka.

Szymon Łagoda jest wyjątkowym multimedalistą - laureat konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w aż 6 dziedzinach: biologii, chemii, geografii, języku polskim, historii oraz fizyce. Wraz z tatą zwiedził naszą uczelnię i spotkał się z rektorem prof. Markiem Ziętkiem oraz prorektorem ds. dydaktyki Piotrem Dzięgielem. 

gimnazjalista w pracowni histologicznej

W czasie wizyty na naszej uczelni odwiedził pracownie histologiczne. W czasie wycieczki po laboratoriach prowadzonej przez dr Agnieszkę Gomułkiewicz nie brakowało pytań. Widać było, że Szymonowi nie jest obce to, o czym słucha. Planuje związać swoją przyszłość z medycyną, przede wszystkim dlatego że mógłby wykorzystać w praktyce swoje zainteresowania związane z przyrodą: chemią, biologią, fizyką. Poza odwiedzeniem laboratoriów histologicznych Szymon Łagoda został oprowadzony przez dr. Ryszarda Kacałę po Muzeum Anatomii. 

gimnazjalista w sali senatu

Najważniejszym punktem tego dnia było odwiedzenie rekrotratu i sali senatu. Rektorzy rozmawiali z Szymonem o jego zainteresowaniach, jak się okazało, wielu wspólnych. Podobnie jak rektor, Szymon lubi śpiewać, jeździ na nartach. Był to też moment, aby podkreślić, że mimo iż nie możemy doczekać się, aż Szymon dołączy do grona naszych studentów, nauka nie jest najważniejsza. Rektorzy przypomnieli o tym, aby znajdować czas na spacery, słuchanie śpiewu ptaków czy bieganie.

Szymon z rektorami

Szymon Łagoda
Fot. Tomasz Walów