Farmaceuci z dyplomami

Rektor prof. Marek Ziętek gratulując odbierającym dyplomy, wyraził nadzieję, że będą mile wspominać czas studiów i za każdym razem odwiedzając Wrocław będą przypominali sobie szczególnie wymagających wykładowców.

Takich wspomnień życzyła także prof. Halina Grajeta, która dodała że ukończeniu tych studiów powinna wszystkim towarzyszyć duma. Był to czas przypomnienia ostatnich osiągnięć – dr Bereniki Szczęśniak-Sięgi została nagrodzona za pracę doktorską złotym medalem w Konkursie Lider Nauk Farmaceutycznym, a Wydział złotym medalem Scientia Nobilitat. Dziekan  podkreśliła, że absolwenci ukończyli jeden z najlepszych Uniwersytetów Medycznych a także Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, który od lat znajduje się w czołówce rankingu Perspektyw. 
prof. Grajeta

Prof. Halina Grajeta podkreśliła, cytując Marię Skłodowską-Curie, że „życie nie jest łatwe  dla nikogo z nas. Ale co z tego? Musimy być wytrwali, a przede wszystkim wierzyć w siebie i życzyła absolwentom powodzenia. Wyróżniono najlepszych studentów – mimo, że studia nie należą do najłatwiejszych, wśród absolwentów znaleźli się i tacy ze średnią 4,88.O dumie z ukończenia wydziału wspominała także studentka reprezentująca absolwentów. Zwłaszcza o dumie rodziców, którzy tłumnie zgromadzili się przy Borowskiej 19 maja, kiedy młodzi farmaceuci odbierali dyplomy magistrów. Podczas wystąpienia już mogliśmy być pewni, że wspomnień związanych ze studiami nie zabraknie. Jak przyznała, na farmacji najtrudniejsze są pierwsze dwa lata, a potem już tylko trzy następne.

Wyróżniono nie tylko studentów. Medale „Zasłużony dla Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej” ufundowane przez Dziekan prof. Halinę Grajetę otrzymał m.in. prof. Kazimierz Gąsiorowski (dziekan poprzednich 2 kadencji) oraz dr Artur Owczarek, którym Wydział zawdzięcza wybudowanie nowych obiektów przy ul. Borowskiej, oraz współpracujące z Wydziałem i wspomagające go finansowo: Fundacja „Farmacja Dolnośląska”, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddz. we Wrocławiu, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Hasco Lek i Fundacja Hasco Lek, Dolnośląska Izba Aptekarska oraz Fundacja Uniwersytetu Medycznego.
 

Fot. Tomasz Walów
 
Galeria zdjęć