Dzień Wcześniaka na naszej uczelni

Oddziały neonatologiczne obu szpitali klinicznych i budynek Wydziału Nauk o Zdrowiu wyglądały odświętnie. Ozdobione zostały przez studentki SKN Neonatus fioletowymi balonami i sznureczkami papierowych skarpetek.

Obchodzony 17 listopada Dzień Wcześniaka jest idealnym momentem, by przypomnieć o tym ważnym społecznie i ekonomicznie problemie - podkreślają opiekunki SKN Neonatus Marzena Terpiłowska i Małgorzata Trebenda. Święto najmniejszych pacjentów było dla nich pierwszym testem nowo powstałego koła. Tworzące je studentki przygotowały sznurki własnoręcznie wyciętych skarpet i zestawy fioletowych balonów. Ozdobiły nimi nie tylko pomieszczenia swojego macierzystego Wydziału Nauk o Zdrowiu, ale też obu szpitali klinicznych - przy Borowskiej i Chałubińskiego, gdzie mieści się oddział neonatologiczny. 

1 na 10 dzieci rodzi się za wcześnie przypominają Marzena Terpiłowska i Małgorzata Trebenda. Większość udaje się uratować, także dlatego, że na oddziałach pracują dziś doskonale przygotowani lekarze i pielęgniarki. Nieustannie się doszkalają, by na bieżąco móc wprowadzać sprzyjające maluchom rozwiązania. Nasze studentki uczymy tego, że poza procedurami medycznymi, wcześniaki potrzebują też bliskości i czasem to ona jest dla nich najlepszym lekarstwem. 

Dzień Wcześniaka cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. - Mamy szczęście - trafiliśmy w miejsce, gdzie pracują ludzie kochający dzieci. Dzięki temu, że wiem, że mój syn ma doskonałą opiekę, łatwiej mi wrócić na noc do domu - mówił dziennikarzom tata jednego z pacjentów oddziału neonatologicznego z ul. Chałubińskiego.

Galeria zdjęć