Dzień Otwarty przyciągnął tłumy

Były ich tłumy. Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym, Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej oraz w Centrum Naukowej Informacji Medycznej przywitaliśmy naszych przyszłych studentów.

W Centrum Naukowej Informacji Medycznej swoimi doświadczeniami i pasją dzielili się studenci wszystkich kierunków, którzy wystawiali swoje stoiska w ramach Przeglądu Organizacji Studenckich. Była to jednocześnie okazja do przebadania się, masażów fizjoterapeutycznych, lekcji pierwszej pomocy czy przeglądów dentystycznych. Nasi studenci stanęli na wysokości zadania i od 12:00 do 16:00 przekonywali dlaczego warto wybrać Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, ale także ostrzegali, na których przedmiotach należy się skupić. Najśmielsi kandydaci dali się zamknąć w pokojach zagadek, a część zwiedzających zobaczyła także Muzeum Anatomii.


Fot. Tomasz Walów

W CNIM pojawił się Samorząd Studentów, STN, IFMSA, Koło Naukowe Młodych Menedżerów, SKN Neonatus, SKN Femini, PTSS Wrocław, SKN Badań Naukowych w Medycynie, SKN Promotorzy Zdrowia, SKN Biologia komórki nowotworowej, SKN Ginekologii i Położnictwa, Klub Sportowy, SKN Medycyny Molekularnej i Komórkowej, SKN Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej, PTSF Oddział Wrocław. Ponadto atrakcje przygotowali studenci kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, fizjoterapia. Spotkanie dotyczące rekrutacji na studia na naszą uczelnią umilił krótki występ Chóru Medici Cantantes.

Dzień Otwarty
Fot. Tomasz Walów

Studentka pozująca z lalką - dzieckiem
Fot. SKN Neonatus

Była to także okazja by spotkać osobę, od której wiele będzie zależało po przyjęciu na studia - prof. Piotr Dzięgiel, Prorektor ds. Dydaktyki przywitał kandydatów podczas spotkania Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.
Prorektor na wykładzie rekrutacyjnym
Fot. Adam Zadrzywilski

Na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym pokazaliśmy sale, w których będą robić pierwsze przeglądy. Kandydaci na dentystów odwiedzili wydziałowe gabinety i Katedrę Ortopedii Szczękowej, Stomatologii Zachowawczej oraz Chirurgii Stomatologicznej. Mieli okazję dowiedzieć się także czym zajmują się studenci w PTSS Wrocław.
Zwiedzający sale Wydziału Lekarsko Stomatologicznego
Fot. Adam Zadrzywilski

Na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej w ramach Dnia Otwartego odwiedzili nas uczniowie chętni do studiowania farmacji i analityki medycznej. Zobaczyli Katedrę Biomedycznych Analiz Środowiskowych, Podstaw Nauki Zawodu Analityka oraz Technologii Postaci Leku. O tym jak wyglądają studia na Wydziale opowiadali studenci z Samorząd Studentów UM-Wrocław, Forum Dolnośląskie Analityków, PTSF Oddział Wrocław oraz SKN nr 95.
oprowadzanie po WFzOAM
Fot. Tomasz Walów
 
Galerie zdjęć: