Dzień Otwarty 9 marca

Po raz drugi Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwarty. Podzielimy się pasjami już 9 marca 2018 w trzech lokalizacjach: CNIM, na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej oraz Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym.

Dzień Otwarty planowany jest w trzech lokalizacjach: od 9:00 do 12:00 przy Borowskiej 211 (farmacja i analityka medyczna) oraz przy Krakowskiej 26 (stomatologia). Na obu Wydziałach punktualnie o 9:00 dowiesz się wszystkiego na temat rekrutacji. Będzie to również okazja by zwiedzić laboratoria. Zainteresowani wszystkimi kierunkami (lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, analityka medyczna, farmacja) mogą odwiedzić Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy Marcinkowskiego 2-6 od 12:00 do 16:00.

dzień otwarty, uniwersytet medyczny, studia medyczne

Program Dnia Otwartego w Centrum Naukowej Informacji Medycznej:

• 12:00 spotkanie, na którym zaprezentowana będzie uczelnia oraz skrót warunków rekrutacji na wszystkie kierunki,
  • 13:00 spotkanie, na którym zaprezentowane będą szczegółowe warunki rekrutacji na kierunek lekarski,
  • 13:30 spotkanie, na którym zaprezentowane będą szczegółowe warunki rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny,
  • 14:00 spotkanie, na którym zaprezentowane będą szczegółowe warunki rekrutacji na kierunki: farmacja, analityka medyczna,
  • 14:30 spotkanie, na którym zaprezentowane będą szczegółowe warunki rekrutacji na kierunki: dietetyka, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne,
  • 15:00 spotkanie, na którym zaprezentowana będzie uczelnia oraz skrót warunków rekrutacji na wszystkie kierunki.

W powyższych spotkaniach udział wezmą odpowiedzialne za proces rekrutacji Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne oraz przedstawiciele Samorządu Studentów. Polecamy przygotować pytania, to będzie najlepszy moment, by je zadać. Studenci i pracownicy uczelni opowiedzą zarówno o rekrutacji jak i samych studiach.

Dodatkowe atrakcje po wcześniejszych zapisach:

➡ Przegląd Organizacji Studenckich (Kampus Kliniki) - od 12:00 do 16:00 spotkacie studentów działających w organizacjach na wszystkich kierunkach naszej uczelni;
➡ fotobudka;
➡ pokoje zagadek. Zapisy rozpoczną się 28 lutego;

Zapisy mailowe na poniższe zajęcia prowadzone są na marketing@umed.wroc.pl

KAMPUS KLINIKI - okolice ul. Marcinkowskiego
➡ zwiedzanie Centrum Symulacji Medycznej. Dokładne informacje prześlemy zapisanym osobom. Obowiązują zapisy.
➡ zwiedzanie Muzeum Anatomii o 12:00 oraz 13:00. Obowiązują zapisy.
➡ zwiedzanie Zakładu Patomorfologii o 13:00. Obowiązują zapisy.
➡ zajęcia w Zakładzie Technik Molekularnych - Jak ustala się ojcostwo o 13:00. Obowiązują zapisy.

KAMPUS WFZOAM (Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej) - ul. Borowska 211
➡ możliwość dołączenia do grupy studenckiej na warsztatach kompetencji psychospołecznych w Zakładzie Humanistycznych Nauk. Dla naszych studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej są to zajęcia fakultatywne. Zajęcia odbędą się o 15:00. Obowiązują zapisy.
➡ oprowadzanie po Katedrze i Zakładzie Technologii Postaci Leku o 9:30, 10:00, 10:30, 11:00. Obowiązują zapisy.
➡ zajęcia w Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej o 10:30 i 11:15. Obowiązują zapisy.
➡ spotkanie dotyczące hematologii w Katedrze Analityki Medycznej. Około półgodzinne oprowadzania odbędą się między 10 a 12. Dokładne informacje prześlemy zapisanym osobom. Obowiązują zapisy.
➡ warsztaty z badania osadu moczu w Katedrze Analityki Medycznej. Około półgodzinne oprowadzania odbędą się między 10 a 12. Dokładne informacje prześlemy zapisanym osobom. Obowiązują zapisy.

RYNEK
➡ zajęcia w Muzeum Farmacji (ul. Kurzy Targ, w pobliżu Rynku) o 11:00 oraz 13:00. Obowiązują zapisy.

Pod adresem mailowym marketing@umed.wroc.pl od 14 lutego będzie można zgłaszać się na udział w zwiedzaniu Zakładów i Laboratoriów.
Informacje na bieżąco pojawiać będą się na stronie www.umed.wroc.pl oraz na stronie.

Fot. Tomasz Walów (zdjęcia z Dnia Otwartego 2017)

Informacje dla wycieczek zorganizowanych

Grupy zorganizowane prosimy o kontakt mailowy: marketing@umed.wroc.pl.

Informacje dla kierowców autobusów:

• Dojazd do ulicy Marcinkowskiego - najbliższy parking dla autokarów znajduje się przy Hali Stulecia, około 15 minut pieszo od kampusu;
  • Dojazd na Wydział Lekarsko-Stomatologiczny (ul. Krakowska) - parking przy samym Wydziale jest nieduży i kierowcy większych autobusów będą mieli problem, aby zawrócić. Sugerujemy dojazd od ulicy Na Niskich Łąkach i dojście pieszo od tyłu Wydziału;
  • Dojazd na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej (ul. Borowska) - dostępne będą miejsca parkingowe przy samym Wydziale przy Borowskiej 211. Parking będzie dostępny przy Wydziale (nie przy szpitalu, który jest obok).