Bycie lekarzem-dentystą jest piękne

Kolejni lekarze dentyści są gotowi, by zmieniać oblicze stomatologii. Absolwenci Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, także studiów w języku angielskim, odebrali dyplomy i po raz ostatni przekroczyli próg naszej uczelni.

Życzę Wam, żebyście czerpali satysfakcję z uprawianego zawodu, bo jest to zawód piękny. Chciałbym, żebyście wiedzieli, że służycie pacjentom. Żebyście pamiętali, że dobro pacjenta jest naszym najwyższym obowiązkiem. -mówił rektor prof. Marek Ziętek podczas absolutorium Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Piękna uroczystość odbyła się na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej.

Wśród odbierających dyplomy z rąk Rektora oraz Dziekan Wydziału, byli studenci studiujący w języku polskim, a także absolwenci English Division. To oni najbardziej żywiołowo żegnali się z murami naszej uczelni.

W czasie swojego wystąpienia Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego prof. Małgorzata Radwan-Oczko przypomniała historię wydziału i uczelni, zwracając uwagę na wyjątkowe osobistości, które budowały podwaliny naszej uczelni. Wśród wymienionych mentorów był prof.Tadeusz Szczęsny-Owiński. W czasie uroczystości po raz pierwszy wręczano medal jego imienia. Otrzymały go osoby zasłużone dla wydziału, między innymi Rektor prof. Marek Ziętek, który nie krył zdziwienia z niespodzianki. Poza Rektorem, medale otrzymali: prof. Tomasz Konopka, prof. Beata Kawala, prof. Urszula Kaczmarek, prof. Jerzy Rudnicki, prof. Marzena Dominiak, dr hab. Wiesław Kurlej, dr hab. Barbara Bruziewicz-Mikłaszewska, Elżbieta Pecyna-Wiśniewska, Danuta Białkowska, mgr Wiesław Zawada – prezes FUM, Firma „AMADAR”, najlepszy tegoroczny absolwent - Marek Nahajowski.

Nagrody dla najlepszych studentów przygotowali sponsorzy, m.in. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Prezydent PTS, prof. Marzena Dominiak, zachęcała do wspólnego tworzenia współczesnej stomatologii i obiecała pomoc Towarzystwa w podejmowaniu nadchodzących nowych decyzji - dotyczących miejsca pracy, czy wyboru specjalności. Wszyscy absolwenci otrzymali roczne członkowstwa w PTS.

Emocji (na i tak już żywiołowej uroczystości) dodawał Chór Medici Cantantes. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu Gaude Mater Polonia, Gaudeamus Igitur, ale także radosne utwory góralskie.

Przemawiający w imieniu absolwentów Łukasz Łatacha, dziękując za przekazaną przez 5 lat wiedzę i doświadczenie, obiecał nie naruszyć danego im zaufania. Dziękował także koleżankom i kolegom. W czasie jego wystąpienia, a także występującej w imieniu absolwentów English Division Emilii Gardocki, widać była jak zgraną grupę stworzyli przez lata wspólnej nauki. Wspominać będą nie tylko czas spędzany na uczelni, ale także wspólne integracje, urodziny, wspólne projekty naukowe. Wypełnione emocjami było także wystąpienie rok młodszego Mateusza Polmirskiego, reprezentującego Samorząd Studentów. Dziękował absolwentom, zdradzając sekret funkcjonowania wydziału - już tradycją jest to, że studentami, opiekuje się wyższy rocznik.

Studenci czuli się dumni z uzyskania tytułu lekarza dentysty, ochoczo krzycząc na koniec przemówienia koleżanki: "Yes, we made it!".


Zdjęcia: Adam Zadrzywilski
Galeria