Będziemy leczyć z misją

Leczymy z Misją, organizacja studencka zajmującą się problemami związanymi ze zdrowiem w krajach afrykańskich, w szczególności w Kenii, rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Na początek pokaz filmu i wykład prof. Joanny Rymaszewskiej.

Leczymy z Misją to niezależne stowarzyszenie, którego celem jest niesienie pomocy rozwojowej w kenijskich szpitalach. Od 4 lat zajmuje się wysyłaniem sprzętu medycznego i wolontariuszy z wyspecjalizowanymi szkoleniami dla miejscowych szpitali i osób pracujących w kenisjkiej ochronie zdrowia. Studenci działający w organizacji, chcą rozszerzyć jej działalność na naszej uczelni.

21 lutego o 14:30 w Centrum Naukowej Informacji Medycznej odbędzie się pokaz filmu Obuongo Edhano produkcji On The Move e.V. Dresden, który opowiada o stanie opieki nad zdrowiem psychicznym w Kenii. Pokaz polączony będzie ze spotkaniem studentów działających w ramach Leczymy z Misją oraz SKN Psychiatrii. Obecni dowiedzą się jak wygląda opieka zdrowotna w odległym kraju, jak zaangażować się w pomoc rozwojową. Będzie to także okazja, by pogłębić wiedzę z zakresu psychiatrii.

Pokaz połączony będzie z wykładem prof. Joanny Rymaszewskiej, kierownik Kliniki Psychiatrii i Dziekan WLKP, która wprowadzi w temat opieki nad zdrowiem psychicznym w krajach rozwijających się.