UMED gra z WOŚP

Po raz kolejny nasi studenci i pracownicy angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku na Medyczną WOŚP zapraszają do Arkad Wrocławskich. W finał zaangażowane są także dwie nasze kliniki.

Medyczna WOŚP

Medyczna WOŚP to coroczna akcja przygotowywana przez Stowarzyszenie IFMSA. W niedzielę 14 stycznia studenci czekać będą w Arkadach Wrocławskich od 10:00 do 18:00. Stanowiska, które będą obsługiwane:

- Projekt "Serce masz tylko jedno": pomiary ciśnienia tętniczego krwi i pomiary glukozy we krwi;
- Zaburzenia odżywiania - pomiary składu procentowego ciała specjalistyczną wagą;
- Nauczanie pierwszej pomocy - krótki instruktaż pierwszej pomocy na fantomie, świetna okazja, żeby samemu przy okazji poćwiczyć;
- Instruktaż samobadania piersi - uświadamianie kobiet o ryzyku zachorowania na raka piersi;
- Szpital Pluszowego Misia - oswajanie najmniejszych pacjentów z "białym fartuchem" przez krótką zabawę;
- Stoisko DKMS - rejestracja dawców szpiku,
- Stoisko recepturowe PTSF,
- Stanowisko stomatologiczne przygotowane przez PTSS, przy którym wykonywane będą przeglądy stomatologiczne.

Biała niedziela Forum Dolnośląskiego Analityków

W tym roku po raz kolejny Forum Dolnośląskie Analityków włącza się we wspólne kwestowanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w ramach Białej Niedzieli z WOŚP. Tym razem miejscem akcji będzie Urząd Miasta Wrocławia przy Nowym Targu. Wszyscy, którzy się tam pojawią w niedzielę 14 stycznia w godzinach 12.00-17.00 mogą liczyć na wykonanie badania glikemii przygodnej, pomiar ciśnienia krwi, saturacji oraz podstawowe informacje o prawidłowym przygotowaniu do badań laboratoryjnych.

Finał WOŚP w USK

Do akcji po raz kolejny dołącza także Uniwersytecki Szpital Kliniczny. W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" (ul. Borowska 213, najlepszy jest dojazd od ul. Weigla) będą organizowane badania przesiewowe dla dzieci, które przeprowadzi profesor Alicja Chybicka, kierownik kliniki. Pacjenci będą przyjmowani w godzinach od 11.00 do 14.00. Zapisy pod numerem telefonu: 506 810 985.

Również w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 50/52) w godzinach od 9.00 do 16.00 będą odbywały się badania przesiewowe. Badania będzie prowadził prof. Dariusz Patkowski, kierownik kliniki wraz ze współpracownikami. Prosimy o wcześniejsze zapisy. Wszelkie informacje w sekretariacie kliniki nr tel.: 71 770 30 01.


Fot. Adam Zadrzywilski