Burza mózgów o sercu

Interdyscyplinarność otwiera nowe możliwości - podkreślał prof. Piotr Ponikowski w czasie spotkania z finalistami pierwszej edycji Cardiology Hackhaton. Zespoły pracowały nad rozwiązaniami dla chorych na niewydolność serca.

– Potrzebujemy młodych kreatywnych ludzi różnych specjalności, żeby pokazali nam inne spojrzenie na problemy niewydolności serca, z którymi spotykamy się na co dzień  - podkreślał prof. Piotr Ponikowski w czasie spotkania z finalistami pierwszej edycji Cardiology Hackhaton.

Uczestnicy spotkania

Prorektor ds. nauki przyznał, że eksperyment okazał się dużym sukcesem i będzie kontynuowany. – Zdobyliśmy pierwsze doświadczenia, chcemy dotrzeć do jeszcze większej grupy młodych osób, które mogłyby być tematem zainteresowane. To cenne, że wywodzicie się Państwo z różnych środowisk akademickich – podkreślał. Podziękował wszystkim uczestnikom.
Uczestnicy spotkania

Cardiology Hackhaton odbył się w ramach organizowanej w czerwcu konferencji Cardiology Innovations Days. Wystartowały w nim interdyscyplinarne zespoły. Najwięcej było osób z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej, ale pojawili się też reprezentanci Uniwersytetu Łódzkiego. Po zakończeniu wydarzenia odczuwali duży niedosyt, brakowało im możliwości przedyskutowania rozwiązań i pomysłów konkurentów. Dlatego organizatorzy zaprosili ich na podsumowującą projekt burzę mózgów.

Uczestnicy spotkania
- Zależy nam na współpracy w kolejnych działaniach. Widzimy Was jako uczestników dużych projektów. Angażujemy w nie lekarzy, naukowców, biznes, ale często brakuje nam kreatywnego, młodego spojrzenia, nietuzinkowego podejścia. Idealnie wypełniacie to ogniwo – mówiła dr Joanna Rydzak, jedna z mentorek Hackhatonu, kierująca Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Fot. Tomasz Walów
Dyskusja była długa i inspirująca – zespoły przedstawiały swoje projekty, omawiano je, wskazując potencjalne zagrożenia i możliwości rozwinięcia. Przydadzą się one w czasie kolejnego hackhatonu planowanego za rok. Organizatorami wydarzania były Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i casusBTL.