Ważne informacje dla pracowników UMW

Zmiany w podatkach, o których warto wiedzieć
(18.1.2017)

W roku 2017 wprowadzone zostały zmiany w  przepisach podatkowych, dotyczące uprawnień do zastosowania kwoty zmniejszającej miesięczną zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Mendeley
(9.1.2017)

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami z obsługi programu Mendeley pragniemy poinformować, że na stronie Biblioteki Głównej UMW dostępny jest już harmonogram szkoleń na I kwartał nowego roku.

XV edycja Lidera Innowacji
(5.1.2017)

Na naszej uczelni nie brakuje nowatorskich rozwiązań, które wykorzystujemy w praktyce. Warto się nimi chwalić, dlatego zachęcamy, by do 15 kwietnia 2017 r. składać wnioski w ramach konkursu Lider Innowacji.

O komercjalizacji przed Narodowym Kongresem Nauki
(14.12.2016)

„Współpraca nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacji” była tematem kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbyła się w dniach 7-9.12.2016 r. na Politechnice Wrocławskiej.

Transportery wielolekowe w naszych komórkach
(28.11.2016)

Łódzki specjalista biofizyki molekularnej prof. dr hab. Grzegorz Bartosz wygłosi wykład we Wrocławiu.

Profesor Harald Wydra odwiedzi Wrocław
(23.11.2016)

Profesor Harald Wydra, politolog pracujący na Uniwersytecie w Cambridge, zajmujący się antropologią polityczną, religioznawstwem oraz studiami nad pamięcią, na początku grudnia odwiedzi Wrocław.

O sukcesach komercjalizacji badań w Polsce
(23.11.2016)

Jak robią to inni? Czemu zawdzięczają sukces? Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce opublikowało raport o historii sukcesu w zakresie komercjalizacji prowadzonej przez polskie ośrodki.

Nowe formularze na wyjazdy zagraniczne
(18.11.2016)

Zmieniły się formularze dotyczące wyjazdów zagranicznych. Nowe wzory dostosowane są do obecnej struktury naszej Uczelni. Dział Współpracy Międzynarodowej prosi o korzystanie ze aktualnych załączników.

Żegnamy Panią Stanisławę Kramarz
(18.11.2016)

W dniu 17 listopada zmarła Pani Stanisława Kramarz, będąca wieloletnim pracownikiem pracowni krawieckiej. Uroczysta ceremonia pogrzebowa odbędzie się 19. listopada o godz. 11.00 w Kościele PW Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelnie.

Stypendia rządu francuskiego
(18.11.2016)

Rozpoczęto przyjmowanie kandydatur w ramach programu Stypendiów Rządu Francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017-2018. Stypendia te finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.