O Programie Erasmus+ w TVP Wrocław
(24.10.2014)

Zapraszamy do obejrzenia programu Eurofakty TVP Wrocław.  W odcinku z dnia 22.10.2014 roku koordynatorzy programu Erasmus+ wrocławskich uczelni  (Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego  im. Piastów Śląskich) opowiadają o jego nowej edycji, informując jednocześnie o możliwościach wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Można usłyszeć również opinie studentów – byłych stypendystów, obecnych oraz kandydatów na wyjazd.

Oferta praktyk w Klinice Okulistycznej LIBEREC (Republika Czeska)
(17.10.2014)

W imieniu Kliniki Okulistycznej LIBEREC przesyłam ofertę praktyk dla studentów z zakresu zarządzania jednostką medyczną.
Osoba odbywająca praktyki w naszej klinice odpowiedzialna będzie między innymi za badanie rynku medycznego, kontakt z polskimi lekarzami i pacjentami, marketing, organizowanie eventów, promowanie kliniki na terenie Polski (oraz innych krajów np.: Niemcy, Republika Czeska), pomoc w udoskonalaniu systemu zarządzania kliniką.

Erasmus: konkurs fotograficzny 2013/2014
(10.10.2014)

Informujemy, że po raz 3 zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny. Tym razem tematem były „Smaki Erasmusa" rozumiane dosłownie i niedosłownie. Ocenialiśmy 87 zdjęć nadesłanych przez 29 studentów.

Nagrodziliśmy 3 zdjęcia:

1. miejsce: Wojciech Nowak „Veliko Tarnovo
2. miejsce: Magdalena Księżarek „Śniadanie
3. miejsce: Magda Giełzak „Rovinj

Wyróżniliśmy 10 zdjęć (kolejność nazwisk przypadkowa):

Studia i Praktyki w ramach programu ERASMUS+
(8.10.2014)

Jesteś zainteresowany wyjazdem w ramach programu Erasmus+ na studia lub praktyki?

Przyjdź na spotkanie 17 listopada 2014 (poniedziałek) o godz. 12:00 w Sali wykładowej im. W. Brossa, ul. M. Skłodowskiej Curie 66

W programie:
 • spotkanie z koordynatorami programu
 • spotkanie z byłymi stypendystami
 • spotkanie ze studentami z uczelni partnerskich
 • informacje na temat rekrutacji

Serdecznie zapraszamy!!!

Praktyki dla studentów
(19.9.2014)

Serwisy internetowe wspomagające wyszukiwanie potencjalnych miejsc odbywania praktyk przez studentów.

a) „JOE+” – the Job Offer Exchange platform

Jest to inicjatywa sieci LEO-NET, które były beneficjentami zakończonego już programu Leonardo da Vinci, a który jest kontynuowany jako program Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe. Więcej informacji – bezpośrednio na stronie JOE+ https://leonet.joeplus.org/en/

Informacja o projekcie IMOTION
(19.9.2014)

Informacja o projekcie „IMOTION”, którego celem jest zbieranie informacji o szkoleniach organizowanych dla pracowników uczelni oraz promocja tych szkoleń.

IMOTION: http://staffmobility.eu/

Rezultaty projektu „MapAbility: Strengthen the accessibility of HEIs to students with disabilities"
(19.9.2014)

Mapa uczelni z opisem usług oferowanych studentom z niepełnosprawnościami, która powstała w ramach projektu realizowanego przez ESN, jest dostępna na stronie: http://www.exchangeability.eu/mapability-map

ESN zachęca do korzystania z dorobku projektu.

Nowy konkurs Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) – EDUinspirator
(19.9.2014)

Szczegóły dostępne są na stronie: http://eduinspiracje.org.pl/eduinspirator/

Konkurs na wymianę osobową naukowców z Walonią-Brukselą
(1.9.2014)
MNiSW oraz Wallonie-Bruxelles International ogłaszają kolejną edycję konkursu na wymianę osobową naukowców - w latach 2015-2016. 
Nabór wniosków potrwa do 31 października br.
 

Pliki do pobrania

MKU 2014-2015 Fall Semester 4th Erasmus Staff Week Invitation
(6.8.2014)

Dear Colleagues,

We are organizing the fourth Erasmus Staff Week to create an opportunity for our partners to introduce their universities and to share experiences with others while carrying out their Teaching or Training activities in the frame of Erasmus Staff Exchange program. A five-day program has been planned with this aim.

The staff taking part in this event will have the chance to make new contacts and to learn about our university, city, country, and culture while conducting teaching or training activities.