Zbiórka książek - Zaczytani

Proszę przeglądnąć domowe biblioteczki - zbliża się III edycja Wielkiej Zbiórki Książek 2017. Zebrane książki trafią do małych i dużych pacjentów - książki z poprzednich edycji już są w naszym Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1.

W tym roku książki będzie można oddać także w Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23.04 - 21.05.17 r. w 5 miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków i Trójmiasto. Akcja została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Pacjenta oraz prezydentów Zaczytanych miast.

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych dołączcie do Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji. Książki zostaną przekazane do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku.

Plakat zaczytani.org

By stworzyć własny punkt zbiórki:

  1. Wypełnij formularz
  2. Stwórz miejsce na zbiórkę książek
  3. Na stronie www.zaczytani.org oznacz swoje miejsce zbiórki
  4. Stwórz z dziećmi laurki dla małych Pacjentów, prześlij zdjęcia
  5. Książki należy posortować, spakować w kartony, okleić.
  6. Przesłać informacje o ilości zebranych książek i fotorelacją na adres: e.krawczyk@zaczytani.org
  7. Zebrane książki należy dostarczyć do jednego z magazynów, które udostępnimy w 5 zaczytanych miastach. Adresy magazynów zostaną udostępnione na stronie www.zaczytani.org do 15.05.2017 r.