Okuliści marzą o pracy w USK

W 2012 roku byli na 5. pozycji, w tym roku zdobyli szczyt. Klinika Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zajęła 1. miejsce w konkursie Idealna Klinika organizowanym przez Medical Tribune. Sukces jest efektem głosowania ponad 100 specjalistów.

Po  raz  pierwszy  w  rankingu  i  od  razu  na  drugim  miejscu,  ex  aequo z  Samodzielnym Publicznym  Szpitalem Okulistycznym  w  Warszawie  pod  kierownictwem  prof.  Jerzego  Szafkika,  plasuje  się  Klinika  Okulistyki  Ogólnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie pod kierownictwem prof. Roberta Rejdaka.

Trzecie miejsce zajmuje Oddział Okulistyki Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, prof. Edwarda Wylęgała (poprzednio drugi).

Partnerskie relacje i możliwość uczestniczenia w badaniach naukowych - także tych klinicznych o światowym zasięgu - to zdaniem kierującej kliniką prof. Marty Misiuk-Hojło główne walory pracy w jej jednostce. - Problemów z wakatami nie mamy - przyznaje kierownik kliniki, którą okuliści z całej Polski wskazali jako swoje wymarzone miejsce pracy.