Gościliśmy rektorów Wrocławia i Opola

Na Uniwersytecie Medycznym odbyło się kolejne spotkanie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Gościł na nim także marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Wśród poruszanych tematów była Inauguracja Środowiskowa.

Zgodnie z obowiązującą tradycją rektor-gospodarz spotkania przedstawił krótką prezentację o swojej uczelni.

Rektorzy
Prof. Marek Ziętek podsumował ostatnią rekrutację, wskazał kierunki, z których pozyskujemy zagranicznych studentów, przybliżył Centrum Symulacji Medycznej i zaprosił uczelnie do startu w kolejnym Biegu Uniwersytetu Medycznego, który planowany jest 30 września 2017 roku.

Rektorzy poza przekazaniem najważniejszych dla siebie informacji, podjęli także decyzję w kwestii organizacji kolejnej Inauguracji Środowiskowej. Przez ostatnie lata odpowiadał za nią Unwiersytet Medyczny we Wrocławiu, w roku 2017 głównym organizatorem, decyzją kolegium, będzie Uniwersytet Wrocławski.

Rektorzy otrzymali w prezencie od prof. Tadeusza Lutego - pełnomocnika prezydenta Wrocławia ds. uczelni wyższych pięknie wydane książki o świętym Wojciechu.

Kolejne spotkanie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola odbędzie się 15 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Fot. Adam Zadrzywilski