Dbamy o zdrowie mam i dzieci

Nasi eksperci pomogą podjąć decyzję o formie porodu, doradzą, jak dbać o rosnące ząbki, podpowiedzą, jak poradzić sobie, gdy rodzicielstwo nas przerasta. 1 kwietnia Centrum Naukowej Informacji Medycznej zamieni się w miejsce dla rodziców.

Co mogę jeść w ciąży? Dlaczego moje dziecko ma wysypkę? Kiedy kupić maluchowi pierwszą szczoteczkę do zębów? Jak karmić piersią? Czy moje dziecko ma prosty kręgosłup? Jak zawiązać chustę? Czy mój partner powinien być ze mną przy porodzie? Cesarka najlepszym rozwiązaniem? Czy młoda mama jest zawsze szczęśliwa?

Pytań jest wiele, 1 kwietnia 2017 roku nasi eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na każde z nich.

Do udziału w kolejnej akcji profilaktycznej UMW zachęcamy przyszłych i obecnych rodziców. Na dzieci czekać będzie kącik zabaw, w którym zaopiekujemy się maluchami w czasie, gdy dorośli będą korzystać z porad naszych ekspertów. Zachęcamy do pojawienia się z własnymi zabawkami, które zostaną zbadane w ramach Szpitala Pluszowego Misia IFMSA, by oswoić maluchy z kontaktem z lekarzem. Bądźcie gotowi nie tylko na zastrzyk wiedzy, ale także dawkę sportu - zaplanowaliśmy pokazowy trening dla rodziców z wózkami przygotowany przez BuggyGym.

1 kwietnia budynek Centrum Naukowej Informacji Medycznej wypełnią stoiska naszych ekspertów. Specjaliści chętnie odpowiedzą na każde pytanie indywidualne.
- SKN Neonatus - nasze położne rozwieją wątpliwości odnośnie karmienia piersią, bez tabu porozmawiają o porodzie i połogu,
- fizjoterapeuci sprawdzą kręgosłupy, stopy i postawę najmłodszych,
- stomatolodzy opowiedzą, jak zadbać o ząbki przed pierwszą wizytą u dentysty,
- dietetycy poradzą, co jeść w ciąży i w czasie karmienia, a także jak zadbać o właściwe nawyki żywieniowe naszych dzieci,
- psychologowie podpowiedzą, jak poradzić sobie z sytuacją, gdy rodzicielstwo nas przerasta,
- specjaliści zajmujący się chorobami rzadkimi w Stowarzyszeniu Wspólnie udzielą porad i wstępnie zdiagnozują problem
- mierzony będzie cukier oraz ciśnienie.